Aktuality

Setkání v rámci projektu „Babiččina zahrádka“

Zahradní slavnost, 28.6. 2019

Společné setkání učitelek, dětí, rodinami našich dětí, také školáků, kteří dříve navštěvovali naší školku a členkami Osadního výboru se uskutečnilo 28. června. Zahradní slavností jsme se rozloučili se školním rokem a také s nejstaršími  předškoláky. Pěkné slunečné odpoledne bylo plné radosti a zábavy, předškoláci plnili záludné úkoly, převzali si vysvědčení, dostali řád školního klíče a letce balónu a byli pasováni na prvňáčky. Poté nastoupily do pohádkového létajícího balónu a symbolicky odletěli za potlesku všech přítomných ke školním časům. Maminky a babičky připravily občerstvení a slavnostní tabuli. Tatínkové opékali špekáčky a děti si užívaly nových herních prvků přírodní zahrady, realizované ze spolufinancování Státního fondu životního prostředí ČR.

V Elfím království, 20. 9. 2019

V pátek 20. 9. se uskutečnilo na školní zahradě MŠ  v Mokřinách  společné setkání učitelek, rodičů s dětmi, a přátel naší MŠ. V rámci projektu, který byl financován Státním fondem životního prostředí ČR ,,Babiččina zahrádka“, jsme pokračovali  rozšiřování a vytváření nových netradičních objektů a záhonků v naší voňavé zahrádce. Dosázeli jsme a upravili okrasný záhon (tělo i hlavu) Květinového Draka, Vybudovali nový užitkový záhon – Jahodník, založili a vysochali nový užitkový záhon vůní, bylinkového  Malého draka Mátovníka, osázeli ho několika druhy máty, meduňkou, oreganem, tymiánem, pažitkou a libečkem. Ve skřítkové zahradě přibyl nový pařezový záhon Pavouk Vřesovník a upravil se květinový záhon u vchodu do zahrady. Děti vyplnily části hmatového chodníku šiškami a kůrou a vyčistily hmatové ostrůvky. Po kreativní práci jsme si opekli špekáčky, ochutnaly maškrtky, která upekly maminky. Odpoledne bylo příjemné a zahrada dostala další pohádkový nádech.

Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky 09. 10. 2019

Odpolední setkání rodičů s dětmi plné sportovních her a zábavy se zvířátky – kobylkou, veverkou, ježečkem a beruškou. Děti plnily úkoly z projektu České obce sokolské.

Podzimní zahrada, Zábavné učení a Hravé tvoření, 23. 10. 2019

Odpolední sešlost na školní zahradě byla nejen pro děti, ale i pro rodiče a sourozence, tvoření a hry byly inspirované podzimní náladou. Děti si užívaly každý kout školní zahrady, zdokonalovaly pohybové dovednosti na herních prvcích přírodní zahrady, zahrály si s rodiči maxi PEXESO s živočichy a také pomáhaly zasadit v naší užitkové zahrádce plodící keře – justu, aronii a dřín. Společně pak všichni tvořili roztodivné listové housenky, které pak tatínkové zavěsili na naší tančící jabloň.

Zanechte komentář