Aktuality

“Dílna loutkáře”

22.3.2023 děti ze třídy Rybiček navštívily v chebském muzeu dílnu loutkáře, kde si mohly prohlédnout loutky Spejbla a Hurvínka. Dozvěděly se kus historie loutek a také jaký je rozdíl mezi marionetou a maňáskem. Měly také příležitost si loutku vést a vyrobit si vlastního maňáska.

“Táto, mámo, pojď si hrát!”

Děti měly možnost pozvat do své třídy svou maminku a tatínka a ukázat jim oblíbenou hračku nebo stavebnici a pohrát si společně. Ovšem ale víme, že nejmilejší hračka pro dítě je jeho maminka a tatínek.

Kniha je můj kamarád

V rámci týdne “Kniha je můj kamarád”si do školky děti přinesly svou oblíbenou knihu, ze které jsme si přečetli pohádku a popovídali si o tom, kdo je to autor a ilustrátor a co všechno to obnáší, než kniha přijde na svět. V městské knihovně děti pochopily, podle jakých žánrů knihy dělíme a jak se s […]

Zdravotnické divadýlko

Zdravotnické divadýlko děti z Mokřin naučilo, jak se zachovat ve chvíli, kdy někdo potřebuje pomoc. Děti si připomněly telefonní čísla záchranných složek, vyzkoušely si nalepit náplast  a na figuríně si zkusily masáž srdce

Olympiáda

Týden sportování a výtvarných činností jsme zakončili stupni vítězů a rozdáním vyrobených medailí.

Podivuhodná zvířátka

Beseda s autorkou knihy “Podivuhodná zvířátka” paní Michaelou Kolouchovou dětem přiblížila, jak vzniká kniha pro děti, jak se tvoří ilustrace a co to všechno vlastně obnáší. Krásně ilustrovaná kniha plná zvířátek a veršů se dětem nejen moc líbila, ale také se z ní mnoho dozvěděly o přírodě kolem nás.