Aktuality

Fotografie a informace k akcím z projektu Babiččina zahrádka

První setkání v rámci projektu ,,Babiččina zahrádka“, otevírání a zahájení provozu nové přírodní zahrady financované Státním fondem životního prostředí ČR.

Zahradní slavnost 28. 6. 2019

Společné setkání učitelek, dětí, rodinami našich dětí, také školáků, kteří dříve navštěvovali naší školku a členkami Osadního výboru se uskutečnilo 28. června. Zahradní slavností jsme se rozloučili se školním rokem a také s nejstaršími  předškoláky. Pěkné slunečné odpoledne bylo plné radosti a zábavy, předškoláci plnili záludné úkoly, převzali si vysvědčení, dostali řád školního klíče a letce balónu a byli pasováni na prvňáčky. Poté nastoupily do pohádkového létajícího balónu a symbolicky odletěli za potlesku všech přítomných ke školním časům. Maminky a babičky připravily občerstvení a slavnostní tabuli. Tatínkové opékali špekáčky a děti si užívaly nových herních prvků přírodní zahrady, realizované ze spolufinancování Státního fondu životního prostředí ČR.

Druhé setkání v rámci projektu ,,Babiččina zahrádka“ realizované ze spolufinancování Státního fondu životního prostředí ČR

V Elfím království proběhlo 20. 9. 2019

V pátek 20. 9. se uskutečnilo na školní zahradě MŠ  v Mokřinách  společné setkání učitelek, rodičů s dětmi, a přátel naší MŠ.

V rámci projektu, který byl financován Státním fondem životního prostředí ČR ,,Babiččina zahrádka“, jsme pokračovali  rozšiřování a vytváření nových netradičních objektů a záhonků v naší voňavé zahrádce. Dosázeli jsme a upravili okrasný záhon (tělo i hlavu) Květinového Draka, Vybudovali nový užitkový záhon – Jahodník, založili a vysochali nový užitkový záhon vůní, bylinkového  Malého draka Mátovníka, osázeli ho několika druhy máty, meduňkou, oreganem, tymiánem, pažitkou a libečkem. Ve skřítkové zahradě přibyl nový pařezový záhon Pavouk Vřesovník a upravil se květinový záhon u vchodu do zahrady. Děti vyplnily části hmatového chodníku šiškami a kůrou a vyčistily hmatové ostrůvky. Po kreativní práci jsme si opekli špekáčky, ochutnaly maškrtky, která upekly maminky. Odpoledne bylo příjemné a zahrada dostala další pohádkový nádech.

Třetí setkání v rámci projektu ,,Babiččina zahrádka“, realizované ze spolufinancování Státního fondu životního prostředí ČR

Svět nekončí za vrátky cvičíme se zvířátky, proběhlo 9. 10. 2019

Společné setkání na školní zahradě v MŠ Mokřinách se neslo ve sportovním duchu. Děti plnily sportovní úkoly a zdolávaly překážky na zahradních prvcích podle zvířátek z projektu České obce sokolské. Výsledky si děti za pomoci rodičů zaznamenávaly  do svých pracovních sešitů. Za sportovní výkony byly děti předány omalovánky se sportovními zvířátky a tématické přívěšky.

Čtvrté setkání v rámci projektu,,Babiččina zahrádka“, realizované ze spolufinancování Státního fondu životního prostředí ČR 

PODZIMNÍ ZAHRADA Zábavné učení a Hravé tvoření se uskutečnilo 23. 10. 2019

Odpolední sešlost na školní zahradě byla nejen pro děti, ale i pro rodiče a sourozence, tvoření a hry byly inspirované podzimní náladou. Děti si užívaly každý kout školní zahrady, zdokonalovaly pohybové dovednosti na herních prvcích přírodní zahrady, zahrály si s rodiči maxi PEXESO s živočichy a také pomáhaly zasadit v naší užitkové zahrádce plodící keře – justu, aronii a dřín. Společně pak všichni tvořili roztodivné listové housenky, které pak tatínkové zavěsili na naší tančící jabloň.

Páté setkání v rámci projektu ,,Babiččina zahrádka“, realizované ze spolufinancování Státního fondu životního prostředí ČR

Svatomartinská slavnost se uskutečnilo 9. 11. 2019

Podzim vrcholil a my se přenesli do doby, kdy hospodyňky pekly posvícenskou husu, martinské rohlíčky, lidé hodovali, pospolu se veselili a měli k sobě blízko. V tomto čase jsme se sešli s rodiči, obyvateli Mokřin, členy Osadního výboru a přáteli mateřské školy, abychom si připomněli tradice a pranostiky, které se váží k svátku Martina. S příchozími jsme se rozdělili o Martinské světlo a přivítali kostýmovaného Martina. Děti se rozdělily s ostatními o Martinské rohlíčky, které samy upekly. Společně jsme se pak s Martinem a sněhovou vločkou na koni vydali lucernovým průvodem obcí.

Šesté setkání v rámci projektu ,,Babiččina zahrádka“, realizované ze spolufinancování Státního fondu životního prostředí ČR 

Zlatý klíček od jara 4. 3. 2020

Další příjemné, společné odpoledne se uskutečnilo 4. 3. na školní zahradě MŠ  v Mokřinách. Spolu s dětmi jsme symbolicky odemkli zahradu, upravili záhonky, vypleli jahodník a opravili vrbové chýše, zasadili nové vrbové pruty, které vyplnily prázdná místa ve stěně chýše. Děti si připravily malý program pro rodiče k probuzení  a odemčení přírody. Děti také vyčistily hmatový chodník a  hmatové ostrůvky. Po práci přišly všem chutnali upečené dobroty od maminek.

Sedmé setkání v rámci projektu ,,Babiččina zahrádka“, realizované ze spolufinancování Státního fondu životního prostředí ČR 

Šel zajíček brázdou 12. 3. 2020

Další společné odpoledne bylo kreativní. Rodiče s dětmi vyráběli z menších dřevěných klád sochy zajíců. Tatínkové nařezali těla dřevěných zajíců, maminky spolu s dětmi vystříhaly  pěnové detaily, namalovaly obličeje a připevnily uši a čumáčky. Odpoledne bylo chladné, takže po tvořivé práci přišel vhod teplý čaj.

Zanechte komentář